Групова робота – завжди важільний вплив. Вірно організувавши роботу з групою і вибравши вірний формат, можна зробити потужний вплив і надати знання і підтримку багатьом людям. Тут і ефекти взаємного навчання, і згуртування колективу, і – безумовно – прийняті рішення, які мають достатню підтримку й високі шанси на впровадження.
Воркшоп
Воркшоп (дослівно — «майстерня»). Навіть тренінги я прагну проводити у форматі майстерні. Учасники працюють у групах над заздалегідь підготовленими завданнями й діляться своїми напрацюваннями з іншими групами. Завдання фасилітатора (ведучого) — організувати роботу таким чином, щоб кожен активно та з інтересом брав участь у процесі. Це досягається завдяки добре спроєктованої програми, наповненої завданнями, робота над якими цікава для учасників в професійному й особистісному сенсі. Це і робочі кейси для аналізу та висновків, і пропозиція застосувати щойно вивчену модель до робочої практики учасників, і модерована дискусія з хорошим зворотним зв'язком. Фасилітація воркшопу цікава з тієї точки зору, що не буває двох однакових груп, і при певній майстерності та володінні різними інструментами можна провести воркшоп і в залі, і дистанційно за допомогою онлайн платформ. А крім звичайних і традиційних фліпчартів або хмарних гугл-документів в хід можуть піти кубики LEGO, онлайн платформи для мозкових штурмів, фото та відеофіксація.
Діагностичні та стратегічні командні сесії
Ці формати — окремі випадки воркшопів із вельми конкретними специфічними цілями. Діагностична сесія спрямована на ідентифікацію точок потенційного поліпшення в компанії, команді або процесі. Стратегічна сесія спонукає до колективного роздуму над трендами в макро- та мікрооточенні й у плануванні дій організації для використання можливостей і мінімізації загроз, спираючись на наявні в організації здібності та ресурси. Такі сесії проводяться як окремо, так і як елементи довгострокової програми організаційної трансформації. Детальніше можна прочитати на сайтах adizes.com і adizes.me. Деякі авторські матеріали на цю тему я також розміщую в розділі Бібліотека.
Командні сесії для знаходження рішень
Групи, які збирають для такої роботи, в Методології Адізеса називають Синертимами. Synerteam (синергетична команда) — це кросфункціональна команда, яка повинна виробити рішення, щоб значимо поліпшити ситуацію з конкретної проблеми в обмежені терміни. Про них теж можна прочитати на сайтах Інституту Адізеса. Також подбаю про розміщення статей на цю тему у мене в розділі Бібліотека.
Воркшопи з використанням методу LEGO® SERIOUS PLAY®
Метод забезпечує потужне залучення учасників до процесу, а також поліпшення комунікації та командної взаємодії. Використання конструктора LEGO в ході воркшопу дозволяє командам працювати з комплексними проблемами захопливим чином, занурюючись в стан потоку, «думаючи руками» й відповідаючи на поставлені питання за допомогою побудованих моделей. За допомогою LEGO учасники будують і висловлюють своє розуміння ситуації, своє бачення завдання або проблеми, розуміння шляхів вирішення. А ще за допомогою LEGO виходить чудово проводити сесії зворотного зв'язку, де співробітники однієї команди (функціональної або управлінської) зможуть поміркувати і про якість співпраці, і про можливості подальшого розвитку.

Командоутворювальні сесії
Аудиторія, онлайн, ліс або гори – залежить від вирішуваних завдань і зовнішніх умов. Детальніше про формати та можливості можна дізнатися на сайті Team Expert.

Мастермайнд групи
Це формат взаємного наставництва, підтримки та зобов'язань. До групи долучаються люди (4-8 осіб), потенційно здатні допомогти один одному в досягненні цілей, відверто обговорюючи складності, завдання, можливі ідеї та рішення. У деяких компаніях ми запускаємо мастермайнд групи як частину післятренінгової роботи. Але зрідка веду подібну роботу й у відкритому форматі, якщо є запит і готовність. Бувають групи для розв’язання конкретної проблеми – від формування нової здорової звички до запуску проєкту або завоювання нового ринку. Бувають групи, які зустрічаються регулярно на постійній основі. Я сама є частиною такої чинної групи. Про мастермайнд групах можна почитати в розділі Бібліотека.

Групова консультація
Зрідка мене просять провести консультацію для групи з декількох людей, що працюють в одній компанії. Зазвичай це теми, пов'язані з управлінською практикою, проведеними змінами й питаннями управлінського потенціалу співробітників. Така консультація передується невеликою зустріччю, де мені озвучують приблизну проблематику й побажання, щоб я могла зрозуміти, чи буду корисна я або хтось інший, а також могла краще підготуватися до зустрічі. А сама консультація відбувається в режимі питання-відповідь і триває 1,5-2 години.
укр
дізнатися більше про роботу
познайомитися зі мною