Бібліотека
відео персональна ефективність вигорання

Техніки стрес-менеджменту. 1. Про майндфулнес


Доброго дня!
Мене звати Вікторія Кучерчук, я бізнес-тренер, викладач та організаційний консультант. Одна з тем, які я викладаю в організаціях – це стрес-менеджмент. І сьогодні я пропоную Вам поміркувати про те, як допомогти собі бути сфокусованими та більш захищеними від стресів, працюючи з напрямком уваги.
Англійське слово mindfulness все частіше використовується працівниками міжнародних корпорацій і набуває популярності серед тих, хто прагне розвитку та кращого самоконтролю. Родоначальником концепції вважається Д-р Джон Кабат-Зінн, професор Медичної школи Масачусетського університету. Mindfulness часто перекладають як усвідомлення або уважність. Але треба визнати, що одним словом перекласти або пояснити mindfulness не вдастся. Що таке mindfulness, як зрозуміти зміст цього слова? Майндфулнес — це техніка свідомої присутності, підтримка усвідомлення своїх думок, почуттів, тілесних відчуттів та оточуючих обставин.
«Бути в моменті», помічати, усвідомлювати, спостерігати за плином подій та власних реакцій на події. Бути в моменті без оціночних суджень (погано чи добре), а просто помічати і повертати свою увагу на «тут і зараз». Бути присутніми тут і зараз повністю, тотально. Ось що мається на увазі, коли говорять про майндфулнесс.