Бібліотека
відео вигорання персональна ефективність

Техніки стрес-менеджменту. 3. Про тілесні техніки та білатеральну стимуляціюДоброго дня!
Мене звати Вікторія Кучерчук, я бізнес-тренер, викладач та організаційний консультант. У попередніх відео ми говорили з вами про те, як практикувати Mindfullness як техніку свідомої присутності. Сьогодні ми поговоримо про прості техніки, які допомагають долати стрес на рівні тіла.

Не секрет, що стан нашого тіла, наші думки та наші емоції певним чином взаємопов’язані. Це означає, що тілесно-орієнтовані практики варто використовувати навіть тоді, коли йдеться і про розумові, і про емоційні перенавантаження. Точніше сказати, що саме у станах розумових та емоційних перевантажень тілесні техніки є найбільш дієвими.

В стресових станах гармонійна співпраця півкуль нашого головного мозку порушується. А якщо півкулі мозку співрацюють невдало, ми не можемо ані якісно зосередитись, ані якісно розслабитись. Важкі події дня не переробляються мозком в такий спосіб, щоб відправитися на зберігання на полички нашої довготермінової пам’яті. Вони залишаються «в активній ротації». Наш внутрішній «кінооператор» крутить нам те саме кіно, думкі і спогади, знову і знову. Це не дає заснути, ми не відпочиваємо, стресовий стан поглиблюється. Чим глибшим є занурення в стресовий стан, тим складніше мозку переробляти нові події, переживання і приймати адекватні рішення.

На щастя, є прості техніки, які допомагають гармонізувати співпрацю куль головного мозку. Якщо хочете науковий термін щодо таких технік, це – білатеральна стимуляція головного мозку. Інакше кажучи, це почергова стимуляція правої та лівої півкуль протягом короткого часу.

Я розкажу про дві такі техніки.