Бібліотека
відео вигорання персональна ефективність

Техніки стрес-менеджменту. 2. Про майндфулнес медитацію



Доброго дня!
Мене звати Вікторія Кучерчук, я бізнес-тренер, викладач та організаційний консультант. Минулого разу ми з Вами розпочали розмову про стрес-менеджмент і те, як допомогти собі бути сфокусованими та більш захищеними від стресів, працюючи з напрямком уваги. Ми говорили про підхід Mindfullness. Вашим домашнім завданням було зробити щось звичайне в незвичний спосіб. Сподіваюся, що Ви дійсно зацікавлені у покращені якості свого життя і виконуєте запропоновані вправи.
Сьогодні в продовження теми майндфулнес ми поговоримо про те, що таке майндфулнес-медитація.
Слово Медита́ция походить від латинського слова meditatio – розмірковувати. Це практика перебування у стані внутрішньої зосередженності та самоспостереження. Це стан покою та розслабленості при збереженні усвідомлення «тут і зараз». Для медитації ми обираємо елемент, на якому концентруємо свою увагу тотально – зовнішній об’єкт, дихання або тіло.
Цікаво, що майндфулнес вже встигли назвати «медитацією для скептиків» або фітнесом для розуму. Її практикують на рівні державних урядів, у спецслужбах, в корпораціях та найкращих університетах світу.
Дослідження свідчать, що кілька тижнів щоденної регулярної практики трансформують наш мозок на фізичному рівні. Як наслідок, покращуються когнітивні процеси, управління емоціями та зменшується тривожність.
Але тільки практика, а не вивчення теорії дає користь. Давайте зробимо просту та коротку 1-хвилинну практику свідомого дихання. Дихання – один з автоматичних процесів, на який ми зазвичай не звертаємо уваги. Ми не станемо втручатися в сам процес, але ввімкнемо режим спостереження. Тут і зараз. Готові?